
Itt látható a teljes előadás:
https://www.tiktok.com/@monic.love.music/video/7246487990728477978
Tóth Gabi körül forog a világ
Valószínű sokan látták a Tóth Gabi mizériát kiváltó videót, azt a bizonyos Beyoncé (41 éves amerikai énekesnő) feldolgozást. Aki nem látta, ne bánja egy percig se. Az előadás meglehetősen visszataszítóra sikeredett, pláne egy „Év énekesnője” előadásában a díjat alátámasztó előadásként.
A video nagy vitát váltott ki, aki csak tehette megszólalt az ügyben. Tóth Gabi kapott hideget, meleget, csúnyát kevésbé csúnyát. Többen megkérdőjelezték énektudását, előadói tehetségét, egyáltalán a létét.
Ezek a hozzászólások nem ebben a csoportban történtek, hanem vagy a saját oldalán, vagy a hírt közzétevő orgánum oldalán. Bevallom őszintén én is beleálltam ebbe az áradatba, de az utóbbi időben (egy, másfél hétben) már meg se nyitottam a vonatkozó híreket.
Mint azt már az elején sejteni lehetett, számomra a végére kiderült, hogy egy nagyon jól sikerült marketingfogásról van szó. Az erdélyi turné előtt Tóth Gabi marketing főnöke azt találta ki, hogy „bedob” egy förmedvényt, amit élő ember, akibe egy kis szépérzék is szorult, nem hagy szó nélkül. Így a médiából folyamatosan Tóth Gabi fog folyni, ami nagyban hozzájárulhat az erdélyi turné sikeres jegybevételéhez. A vita vége felé már ebbe az irányba terelődött a párbeszéd.
Én azt gondolom, hogy a művészet, egyrészt nem lehetne pártfüggő, másrészt szubjektív megítélés kérdése kellene, hogy legyen. Az is szerintem. Tehát aki Tóth Gabi énekhangját, előadói tehetségét kérdőjelezte meg, nem jó okokat keresett kritikájához. Van, akinek ez tetszik, van, akinek nem, ez magánügy.
Így aztán magánügyemnek tekintem, hogy abszolút nem értettem egyet Tóth Gabi X Faktoros zsűrizésével, mentorkodásával, mert, hogy milyen alapon, amikor még Ő is rászorulna az alakítgatásra. Az Eukarisztikus kongresszuson történt fellépésével sokáig nem tudtam megbékélni.
Véleményem szerint a kritikák és a hozzászólások (több száz volt olvasható) erősen pártfüggőek voltak. Ezt úgy értem, hogy akik kormánypártiak, azok dicsérték, Tóth Gabi köztudott Fidesz kapcsolatai miatt. Akik nem kormánypártiak azok ezért alázták keményen a hozzászólásokban. Nem vitatom, hogy a hozzászólásokat azért az előadott átdolgozás is befolyásolhatta, de talán a legnagyobb felháborodást az „Év énekesnője” díj válthatta ki. Sokan gondoljuk úgy, hogy más énekesnőt is lehetett volna találni, de a politikai akarat kifürkészhetetlen.
Azt gondolom, hogy amíg az ország vezetése így működik, semmiben nem különbözően a régmúlt Erdős Péter irányításától, (Pl. Erdős Péter – Neoton) addig bele kell nyugodnunk, hogy a díjakat és a lehetőségeket politikai alapon osztogatják. Van, aki beleáll, van, aki nem. Hála Istennek (még) válogathatunk, hogy kit hallgatunk meg kit nem, kit nézünk meg kit nem.